środa, 13 czerwca 2018

Praca w podróży – sposób na spełnienie marzeń            Często można natrafić w internecie na filmiki lub artykuły gdzie ludzie opowiadają o tym jak zbili fortunę podróżując po świecie. Wielu z nas marzy o mieszkaniu kilka miesięcy w Pekinie a następnie w Bogocie czy małej tjskiej wiosce.
Chciałam przedstawić wam kilka zawodów, które powinny spodobać się niespokojnym duchom szukającym przygód.

1.    stewardessa
W pracy jako stewardess możemy podróżować po Europie pracując do lini takich jak ryanair lub wizzair lub po całym świecie praując dla lini międzynarodowych jak na przykład emirates lub qatar airways.
Niezbędnym do tej pracy jest znajomość języków, umiejętność pływania oraz odpowiedni wygląd oraz wiek (zazwyczaj linie zatrudniają osoby przed 30).


2.    pilot wycieczek
Zawód ten wielu osobom wydaje się niezwykle atrakcyjnym, wręcz wymarzonym zajęciem. 

Pilotów wycieczek najczęściej zatrudniają biura podróży lub szkoły szukające dodatkowych opiekunów.
Idealny pilot wycieczek powinien być kulturalny i elokwentny, odporny na duży stres, asertywny, punktualny, posiadający wiedzę geograficzną oraz historyczną, powinien dobrze orientować się w terenie i umieć czytać mapy, znać języki obce, a do tego być osobą otwartą i komunikatywną.
Wiele biur podróży oferuje kursy a po jego pozytywnym zakończeniu dostjemy możliwość pracy w tymże biurze.


3.    fotograf
Tutaj sprawa się komplikuje. Jako fotograf powinniśmy mieć już wyrobione portfolio aby mieć pewność zdobycia zleceń.  Podróżowanie i fotografię można łączyć na kilka sposobów. Możemy prowadzić bloga, sprzedawać nasze zdjęcia na portalach fotograficznych lub pracować dla agencji i zajmować się fotografią reportażową.


4.    nauczyciel 
Wiele młodych osób zarabia w podróży (najczęściej w Azji) jako nauczyciel języka angielskiego. Nie muszę ukrywać, że najważniejsza w tym przypadku jest zanjomość ęzyka oraz umiejętność przekazywania wiedzy.


5.    animator
Praca animatora wymaga przede wszystkim pozytywnego nastawienia i dobrego kontaktu z ludźmi, ale bywa też wymagająca fizycznie i psychicznie. Sama pracowałam jako animatorka we włoszech i podczas lata udało mi się zrucić kilka kilogramów. Nalezy pamiętać, że tańce, zabawa w basenie, kursy fitness są fajne ale po kilku godzinach dziennnie w upale dają w kość.
Nie ma animatora, który powie, że animacja go nie rozwinęła, nie podniosła jego poziomu pewności siebie, otwartości, kreatywności, zaradnośc i cierpliwości.
Jest to praca zawyczaj nie dająca dużego zarobku ale dająca dużo satysfakcji – idealna dla studentów.

8. instruktor sportowy
W tym przypadku zależy wiele od naszych predyspozycji i umiejętności.
W tajlandii spotkałam się z wieloma obcokrajowcami pracującymi jako nauczyciele nurkowania lub surfingu.
W Europejskich kurortach na pracę mogą liczyć instruktorzy fitness, yogi czy tańca a jeżeli lubimy góry to instruktor jazdy na nartach.
W wielu przypadkach należy mieć potwierdzone umiejętności w danym sporcie.


Nie da się ukryć, że ciągłe zmiany otoczenia to wiecznie trwające szaleństwo a powyższe przykłady to tylko mały procent tego co możemy robić.

Brak komentarzy: