niedziela, 20 września 2015

Najlesze stoki we Włoszech

Na pewno rzd wyjazdem na narty każdy zastanawia się gdzie jechać.
Tak sobie pomyślałam by stowrzyć listę najlepszych miejsc na narty we Włoszech.
Tworząc listę brałam pod uwgę piękno gór, wielkość i jakość stoków oraz jakość oraz dostępność do hoteli.

1.Alta Badia (BZ) - To moim zdaniem największy i najpiękniejszy ośrodek narciarski w samym sercu Południowego Tyrolu. W tej okolicy najlepsze miejsca do jazdy to zdecydowanie Sellaronda, Pedracese, La Villa czy Corvara. Na miejscu można bez problemu dogadać się po włoski, niemiecku czy angielsku. Stoki są naprawde różnorodne oraz dobrze połączone ze sobą.
Z pewnością warto wybrać się na stok Gran Risa (La Villa) gdzie odbywają się mistrzostwa świata w slalomie. Innym ciekawym stokiem jest Passo Gardena.

STOKI - 54 stoki, razem 130 km w tym 44km o poziomie łatwym, 23km o średnim i 4km o poziomie trudnym.
SKIPASS - około 49euro
 2. Val Gardena (BZ) - Tutaj znajdziemy wiele stoków dla bardziej doświadczonych narciarzy, zwłaszcza w okolicach Ciampinoi. Dolina ta to jeden z najsłynniejszych ośrodków narciarskich Europy. Nartostrady są skupione wokół miejscowości Ortisei, Santa Cristina i Selva. Sasso Lungo dominuje całą okolicę. Dla bardziej doświadczonych narciarzy zdecydowanie mogę polecić Saslong która dochodzi do Santa Cristina gdzie co roku również organizowany jest alpejski puchar świata w konkurencjach szybkościowych. Fajnym miejscem jest również Passo Gardena. 
Na snowboardzistów czekają tu trzy snowparki, a na amatorów narciarstwa biegowego ok. 117 km tras. Wieczorami na après-ski zaprasza wiele lokali w których warto dać się ponieść panującej chwili.

STOKI - 12 stoków, razem 175 km w tym 40 km trudnych, 53 km o poziomie średnim oraz 12 km trudnych.
SKIPASS - około 50 euro


3. Madonna di Campiglio (TN) - No jakby nie było to te okolice są mi najlepiej znane jako, że tutaj mieszkałam przez kilka miesięcy. Zdecydowanie jest to najlepszy ośrodek w regionie Trentino Alto-Adige. Jest to jednocześnie jeden z najmodniejszych ośrodków. Z tego powodu ożna tu spotkać wiele sławnych osób a przez t ceny są odrobine wyższe niż w innych miejscowościach. Dolomiti di Brenta tworzą piękny krajobraz, który można podziwiać nie tylko ze stoków ale również z miejscowości. Mamy tutaj aż pięć snow parków w tym Snow Park Ursus znany jako jeden z 5 najlepszych w Alpach. Najtrudniejszą trasą jest z pewnością  DoloMitica, która znajduje się w  Pinzolo, ma długość 5750 metrów  z różnicą poziomów wynoszącą 1248 metrów. 
Tutejsze trasy są bardzo dobrze przygotowane,naśnieżane i różnorodne tak więc z pewnością nikt nie bedzie zawiedziony.

STOKI - 60 km stoków, w tym 17km łatwych, 18 km o średnim poziomie oraz 8km trudnych.
SKIPASS - około 47euro4. Val di Fassa (TN) - Dolina ta położona jest w samym centrum Dolomitów  jej sercem jest miejscowość o nazwie Canazei. Łatwe trasy, idealne dla rodzin z dziećmi, można znaleźć w okolicach Catinaccio, Buffaure,  Bellamonte i San Pellegrino. Jedym z najfajniejszych tras jest tutaj Sella Ronda mająca aż 26km długości. Jedną z najbardziej znanych tras w tych stronach jest również Ciampac - topowa trasa Pucharu Świata w Alba di Canazei. 

STOKI - 49 stoków, 98 km stoków, w tym 25km łatwych, 34 km o średnim poziomie oraz 6km trudnych.
SKIPASS - około 44euroTo na razie na tyle.Może za jakiś czas uzupełnie listę o kilka innych propozycji.

Brak komentarzy: