środa, 1 lipca 2015

Malta

Malta kryje wiele skarbów – lazurowe laguny, majestatyczne klify,  starożytne świątynie a ponizej kilka zdje z mojej wyprawy na Malte

Widok na stolie wyspy - Valette

W czasie rejsu na Comino
Drugiego dnia zdecydowałam się na rejs do Comino. Były dwie opcje do wybory: Comino za15 euro lub  Comino plus Gozo za 25euro.
Minusem drugiej opcji jest fakt, że ma się po prostu mniej czasu ponieważ wybierając opcje z Comno ma się 4 godziny na plaży a wybierając drugą na każdej wyspie spędza się jedynie dwie godziny.

Gozo


Comino

Zachod slonca w Slieme

Marsaxlokk


San Peter's Pool


Valetta: Aby najlepiej poznać charakter tego miasta, trzeba przespacerować się jego wąskimi uliczkami, zajrzeć do dolnych i górnych ogrodów Barraka, skąd roztacza się widok na Grand Harbour i fort St. Angelo. Warto wspomnieć, że Valletta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Valetta

Szukając spokoju i wytchnienia możemy udać się do średniowiecznego miasteczka, Mdiny. Ta dawna stolica Malty nazywana jest rowniez „cichym miastem” – mieszka tu na stałe zaledwie kilkaset osób, teren miasta jest wyłączony z ruchu kołowego, a turyści jakby rozchodzą się po wąskich uliczkach miasteczka.

Widok z Mdiny

Cokolwiek to jest :DHomeless cat village

Brak komentarzy: